Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

ΝΙΚΗ ΣΗΤΕΙΑΣ – Α.Ο.Σ.ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ 1 – 0 (βίντεο)

Επαναληπτικός αγώνας Κυπέλλου  ΝΙΚΗ ΣΗΤΕΙΑΣ -ΑΟΣΚ 1-0
hqdefault
Ο αγώνας άρχισε με ένα λεπτό σιγής για τον φίλαθλο της ΝΙΚΗΣ που έφυγε από την ζωή ΝΙΚΟ ΤΑΚΑΚΗ(Ντάκος).
Το προφίλ του αγώνα

Οι ομάδες μπήκαν εκατέρωθεν μουδιασμένες, είδαμε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς φάσεις με πολλά φάουλ, κάρτες και χωρίς ουσία.
Το δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε, η ΝΙΚΗ ανέβασε στροφές και βγήκε με αξιώσεις στην περιοχή της αντίπαλης ομάδας.
Από την πλευρά της ομάδας του Κουτσουρά προσπάθησε να κρατήση το 0-0 και με κάποιες ξαφνικές αντεπιθέσεις να κάνουν την έκπληξη.Φτάσαμε λοιπόν στο 70′ όπου η ΝΙΚΗ από την ώρα αυτή πάτησε γερά στο γήπεδο και σε λίγα λεπτά η προσπάθεια της καρποφόρησε κάνοντας  το 1-0 σε μια  ωραία σέντρα από αριστερά του Καφεσάκη με κεφαλιά του Τσιμιτάκη ήρθε το γκόλ όπου έμελλε να είναι και το σκόρ πρόκρισης στην επόμενη φάση του κυπέλλου.
Να σημειώσουμε ότι η ομάδα του Κουτσουρά έχασε δυο μεγάλες ευκαιρίες στο 88΄ και 90′ για να κλέψει αυτή την πρόκριση.  Βέβαια στο 89′ η ΝΙΚΗ θα μπορούσε να διπλασιάσει και αυτή τα τέρματά της χάνοντας και αυτή κλασική ευκαιρία για 2-0.
Δείτε κάποιες φάσεις από τον αγώνα και το γκόλ (βιντεο) και όλα τα αποτελέσματα κυπέλλου