Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2017

Αγώνας Κυπέλου ΝΙΚΗ ΣΗΤΕΙΑΣ -ΑΟΑΝ (Video)

hqdefault
Και όμως είναι δυνατόν.Χωρίς καμία ευκαιρία ο ΑΟΑΝ  στάθηκε τυχερός και με πέναλτι στο 5΄ λεπτό το οποίο σημειωτέον απέκρουσε ο τερματοφύλακας Ταγκαλίδης, όμως η μπάλα μετά από κόντρα στον παίχτη της ΝΙΚΗΣ κατέληξε στα δίχτυα της, γράφοντας έτσι το 0-1. Από το σημείο αυτό και μετά, η ΝΙΚΗ έχασε πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίση αλλά και να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Σε καλή μέρα ο τερματοφύλακας του ΑΟΑΝ έκανε τρείς τουλάχιστον αποκρούσεις σωτήριες για την ομάδα του.
Δυστυχώς η μπάλα δεν ήθελε να μπει  στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας..
Τα δυο τραγικά λάθη του Λαισμαν κ. Πάγκαλου σημάδεψαν τον αγώνα και αλλοίωσαν το αποτέλεσμα κατά την άποψη μας
Στα άλλα μάτσς κυπέλλου:
ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΤΑ-ΑΟ ΒΡΑΧΑΣΙΟΥ 3-1 και
ΚΡΙΤΣΑ-ΑΣΙ 0-2
Το παιχνίδι στην Κριτσά ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά, καθώς είχε διακοπεί μετά τον διαπληκτικό ποδοσφαιριστών, με συνέπεια τον τραυματισμό ποδοσφαιριστή του ΑΣΙ, για τον οποίο μετέβη στο γήπεδο ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με σκορ 0-2.