Τρίτη 5 Μαρτίου 2024

Ολοκληρώθηκε στο λιμάνι της Σητείας το περιφερειακό πρωτάθλημα αλιείας με φελλό από λιμενικές εγκαταστάσεις για το έτος 2024.
Στον τελικό συμμετείχαν 20 αθλητές απ’ όλη την Κρήτη. Νικητής του τελικού αναδείχθηκε ο Γιώργος Σακαδάκης. Δεύτερος αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Τσιριγώτης και τρίτος ο Νίκος Νικητάκης.

Μετά την ολοκλήρωση του τελικού βγήκε η τελική βαθμολογία.
Πρωταθλητής Κρήτης αναδείχθηκε ο Νίκος Νικητάκης. Δεύτερος ο Μανόλης Αγγελάκης και τρίτος ο Γιώργος Βεργίτσης.
Μετά το πέρας του αγώνα πραγματοποιήθηκε η τελετή απονομής, παρουσία εκλεκτών καλεσμένων. Συγκεκριμένα μας τίμησαν με την παρουσία τους:
Η Βουλευτής Λασιθίου κα.Σπυριδάκη Κατερίνα.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Λασιθίου κ. Ανδρουλάκης Γιάννης.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Αθλητισμού και ιδρυτικό μέλος του ΝΟ Κρήτης κ.Τερζής Λεωνίδας.
Ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού κ. Λυμπερίου Κωστής.
Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Σητειας κ. Αϊλαμακης Εμμανουήλ και
Ο Πρόεδρος της ΕΟΥΔΑ κ. Γαλήνας Δημήτρης.
Σαν Ναυταθλητικός Όμιλος Κρήτης, τους ευχαριστούμε τόσο για την παρουσία τους, όσο και για την προσφορά τους για βοήθεια στα επόμενα βήματα και τους στόχους του ΝΟ Κρήτης, για τη συνέχεια της αγωνιστικής χρονιάς . Πιο συγκεκριμένα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αλιείας με φελλό από λιμενικές εγκαταστάσεις, όπως επίσης και για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί το Μάιο και τον Οκτώβριο, αντίστοιχα στο Βαθύ της Σάμου .

Πηγή : Style 100Fm