Τρίτη 2 Μαΐου 2017

Run Greece Ηρακλείου

18198754_275548802906587_7637704267335931115_n
Την 1η θέση με ιδιαίτερη άνεση κατέλαβε ο Γιάννης Ζερβακης στα 10.000μ ανδρών που διεξήχθησαν την Κυριακή 30/4/2017 στο Ηράκλειο επιτυγχάνοντας παράλληλα ρεκόρ διαδρομής.

Στον ίδιο αγώνα την 4η θέση κατέλαβε ο Χρήστος Βοτσος ο οποίος έχασε την 3η θέση κυριολεκτικά πάνω στο νήμα του τερματισμού .
Στα 10.000 μ γυναικών η Δάφνη Καράγιαννη κατετάγη 6η επιβεβαιώνοντας την ανοδική της εξέλιξη. Ενώ η αειθαλής , Νεκταρια Παρινου τερμάτισε 12η . Επομενος σταθμος των αθλητών του ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ , ειναι η συμμετοχή τους στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανοικτού στίβου που θα διεξαχθεί στην Πάτρα στα μέσα του Ιονίου . Το δ.σ. του σωματείου συγχαίρει τους αθλητές και του προπονητές και τους εύχεται καλή συνέχεια στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις .